بهترین راه سفر به مشهد از کرمانشاه

می‌خواهید از کرمانشاه به مشهد سفر کنید؟ مشهد شهری‌ است که در تمام ایام سال از شهرهای مختلف ایران و حتی کشورهای دیگر به آن سفر می‌کنند. برای سفر به این شهر از کرمانشاه راه‌های مختلفی موجود است که انتخاب بهترین روش آن به شرایط و برنامه‌ی شما بستگی دارد. می‌توانید با اتوبوس، هواپیما یا ماشین شخصی سفرتان را آغاز یا با تهیه بلیط قطار کرمانشاه مشهد یک سفر ریلی را برنامه‌ریزی کنید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که برای تصمیم‌گیری باید به آن‌ها توجه کنید.

سفر به مشهد با ماشین شخصی

اگر اهل رانندگی و سفرهای جاده‌ای هستید، احتمالا اولین انتخابتان برای سفر از کرمانشاه به مشهد، ماشین شخصی است. مسیر جاده‌ای کرمانشاه به مشهد 1380 کیلومتر بوده که حدودا 16 ساعت طول می‌کشد. در این سفر شما از استان‌های همدان، تهران، قم و سمنان عبور خواهید کرد. پس می‌توانید توقفی در هرکدام از این استان‌ها داشته باشید و مسیر سفرتان را با گشتن در شهرهای بین‌راه جذاب‌تر کنید. سفر جاده‌ای کرمانشاه به مشهد برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای سفر دارند و قصدشان زودتر رسیدن به مشهد نیست. رانندگی در این مسیر طولانی ممکن است باعث خستگی شما شود و توصیه می‌کنیم حتما در بین راه توقف‌هایی برای رفع خستگی داشته باشید.

سفر از کرمانشاه به مشهد با هواپیما

مسیر هوایی کرمانشاه به مشهد هم یکی از گزینه‌های پیش ‎روی شماست. پرواز کرمانشاه به مشهد حدود 2 ساعت طول می‌کشد و شما بدون خستگی به مشهد می‌رسید. اگر بودجه‌ی کافی برای سفرتان دارید و می‎خواهید هرچه ‎زودتر به مقصد برسید، پیشنهاد می‎کنیم با هواپیمای کرمانشاه مشهد سفر کنید. البته باید توجه داشته ‌باشید که قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف سال و ایام تعطیلات متفاوت است.

سفر با قطار کرمانشاه مشهد

سفر با قطار در مسیرهایی که امکان سفر ریلی دارند همیشه یکی از بهترین انتخاب‌هاست. با خرید بلیط قطار کرمانشاه مشهد شما می‌توانید علاوه‌بر دیدن شهر مشهد و جاذبه‌های آن، از مسیر رسیدن به این شهر در قطار هم لذت ببرید. در این مسیر شما حدود 15 ساعت در قطار خواهید بود که مزیت آن نسبت به سفر جاده‌ای این است که خستگی رانندگی و خطرات جاده‌‌ای را به‎همراه ندارد. اگر سفر شما با خانواده یا دوستانتان باشد، می‌توانید در یک کوپه‌ی اختصاصی ساعات خوشی را با آن‌ها بگذرانید. سفر با بلیط قطار کرمانشاه مشهد یکی مزیت دیگر هم نسبت به روش‌های دیگر دارد و آن هم قیمت مناسب آن است که نسبت به سفر هوایی بسیار به‌صرفه‎تر است.

بهترین زمان سفر به مشهد از کرمانشاه

از آن‎جایی که مشهد اولین و بزرگ‌ترین شهر مذهبی ایران است، باید درنظر داشته باشید که سفر به این شهر در روزها و مناسبت‌های مذهبی، امکان دارد شما را با مشکل شلوغی شهر یا عدم موجودی بلیط مواجه کند. برای تهیه بلیط قطار کرمانشاه مشهد، به تاریخ سفرتان توجه و اگر سفرتان مصادف با یکی از مناسبت‌های مذهبی است حتما بلیط قطار کرمانشاه مشهد را زودتر تهیه کرده تا قبل از پرشدن ظرفیت بلیط‌های قطار، بتوانید با خیال راحت سفرتان را قطعی کنید.

شهر مشهد، یکی از مهم‎ترین مقاصد گردشگران در نوروز است و مسافران از شهرهای مختلف به آن‌جا سفر می‌کنند. در نتیجه اگر می‌خواهید زمان مفیدی در این شهر بگذرانید و با فرصت بیشتری جاذبه‌ها و زیبایی‌های مشهد را ببینید، پیشنهاد می‌کنیم در ایامی سفر کنید که شهر به شلوغی روزهای نوروز نباشد. اما اگر تعطیلات نوروز تنها فرصت شما برای سفر به مشهد است، حتما از چند هفته جلوتر علاوه‎بر این‌که بلیط قطار کرمانشاه مشهد را تهیه می‌کنید، هتل یا اقامتگاهتان را هم رزرو کنید تا برای روزهای سفر دچار مشکل نشوید.

قیمت بلیط قطار کرمانشاه مشهد

قیمت بلیط قطار کرمانشاه مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‎ها زمان سفر است. همان‌طور که پیش‎تر گفتیم سفر به این شهر در تعطیلات مذهبی و نوروز بیشتر رونق می‎گیرد و به ‌همین دلیل احتمال افزایش بلیط قطار وجود دارد. در نتیجه اگر می‌خواهید بلیط سفرتان ارزان‌تر باشد بهتر است در روزهای غیر تعطیل به مشهد سفر کنید.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار مشهد ، نوع و درجه‎ی قطار است. قیمت بلیط قطارهای کوپه‎ای از قطارهای اتوبوسی بیشتر است و قطارهای کوپه‌ی 4 نفره هم از کوپه‎ی 6 نفره گران‎تر است. درجه‌ی قطار هم تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد و قیمت قطارهای 3 ستاره از 4 ستاره ارزان‌تر است.

با فلای تودی به مشهد سفر کنید

وقتی قصد دارید مسیرهای طولانی را سفر کنید، مهم است که برای مسیر سفرتان هم برنامه‎ریزی داشته باشید و بهترین روش را انتخاب کنید. مسیر سفر کرمانشاه مشهد هم یکی از آن مسیرهای طولانی است که حدود 15 ساعت طول می‌کشد. اگر بخواهید سفری باکیفیت اما با هزینه‌ی مناسب داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط قطار کرمانشاه مشهد از فلای تودی سفرتان را آغاز کنید. در تمام فصول سال برای خرید اینترنتی بلیط قطار می‌توانید به سایت فلای تودی سر بزنید و به راحتی و با صرف کمترین زمان، بلیط خود را تهیه کنید.

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۱۱/۱۵،‏ ۷:۱۱