بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024

مهاجرت اقدامی به حساب می‌رود که برای مشاهده ثمرات مثبت آن، افراد باید به نکات بسیاری توجه داشته باشند. یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسائل مطرح در این زمینه چیزی  نیست جز انتخاب مقصدی مناسب. برای این کار، ابتدا توصیه می‌کنیم با برخی از کشورهای برتر جهان آشنایی پیدا کنید و اطلاعاتی کلی پیرامون وضعیت آنها به دست آورید؛ سپس با در نظر گرفتن وضعیت خود و پیش نیازهایی که باید برای استفاده از ویزای مد نظر داشته باشید، دست به تصمیم گیری بزنید.

توجه کردن به مزایایی که با گرفتن مجوز اقامتی در اختیارتان قرار می‌گیرد هم مسئله مهمی می‌باشد. بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024، موضوعی به حساب می‌رود که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اگر شما هم قصد آگاهی پیدا کردن از آن را دارید، بخش‌های بعدی این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا قصد داریم آن را به طور تقریباً کاملی مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024، موضوعی می‌باشد که برای تصمیم گیری در آن باید به نکات مختلفی توجه داشت. در همین ابتدا بهتر است بگوییم که انتخاب مناطقی تحت این عنوان کار بسیار دشواری است؛ زیرا هر فرد شرایط خاص خود را دارد و می‌خواهد به اهدافی متفاوت از سایر اشخاص دست یابد.

اگر بخواهیم به طور کلی برخی از مواردی که نام آنها در میان فهرست بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 قرار می‌گیرند را نام ببریم، باید به کانادا، انگلستان، هلند، ایتالیا و استرالیا اشاره داشته باشیم. هر یک از مواردی که بیان کردیم، وضعیت قابل قبولی از جنبه‌های مختلف مانند بازار کار، اقتصاد، وضعیت بیکاری و شاخصه‌هایی از این قبیل دارند.

پس از مطالعه توضیحات بیان شده، بدون شک ذهن شما به این سمت خواهد رفت که کدام یک از آنها گزینه مناسب‌تری است؟ برای آن که به شما کمک کنیم تا با بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 آشنایی پیدا کنید، در ادامه بخش‌هایی را به معرفی هر یک اختصاص داده‌ایم؛ پس اگر به دنبال داده‌های تکمیلی هستید، آنها را مطالعه نمایید.

مهاجرت به کانادا

تقریباً می‌توان گفت، فرقی ندارد که هدف شما از مهاجرت چیست و برای چه کاری می‌خواهید مجوز اقامتی کانادا را به دست آورید، در هر صورت با موفقیت در روند پیش رو وضعیتی ایده آل در انتظارتان خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، امکانات رفاهی متنوعی برای ساکنین مناطق مختلف آن تدارک دیده شده‌اند. با این حساب و در نظر گرفتن حضور مهاجران بسیار، شرایط اجتماعی موجود برای تازه واردان بسیار جذاب و مناسب خواهد بود.

آیا به دنبال تحصیل در مراکز علمی معتبر جهان هستید تا مسیر خود را برای ورود به بازار کار جهانی و رسیدن به موفقیت‌های مختلف هموار کنید؟ در این صورت موسسات آموزشی مقصد مورد بحث می‌توانند بهترین گزینه‌های شما باشند؛ زیرا در رنکینگ‌های جهانی سالانه همواره جایگاه مناسبی را به خود اختصاص داده‌اند.

اقتصادی قدرتمند و حمایت از کسب و کارهای نوپا باعث شده تا بازار کاری پویا در آن وجود داشته باشد. بر اساس اطلاعاتی که تا به اینجا بیان کردیم، بدون شک فهمیده‌اید که نرخ بیکاری در این منطقه بدون شک پایین بوده و ساکنانش قدرت خرید بالایی هم دارند.

با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک دلیل مهاجرت به کانادا و قرار گرفتن آن در لیست بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 متوجه شده‌اید. اگر هنگام انتخاب مجوز اقامتی دقت کافی را به خرج دهید و گام‌های ضروری برای رسیدن به آن را هم به دستی طی کنید، زندگی‌ای ایده آل در انتظارتان خواهد بود.

مهاجرت به انگلستان

طبق اطلاعات موجود، می‌توان گفت انگلستان یکی از نقاطی به حساب می‌رود که در سال‌های اخیر درهای خود را به روی مهاجران باز کرده است. با شنیدن این جمله شاید بیندیشید که گرفتن مجوز اقامتی آن ساده بوده و می‌توان به راحتی واردش شد. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که اصل ماجرا این گونه نیست.

آن دسته از افرادی که می‌خواهند برای گرفتن مجوزهای اقامتی مختلف مقصد مورد بحث اقدام کنند، باید بدانند که ظرفیت‌های ارائه شده نسبت به دوران کرونا افزایش پیدا کرده و در صورت داشتن شرایط مد نظر اداره مهاجرت شانس رسیدن به هدفشان را خواهند داشت؛ اما چرا از انگلستان هنگام معرفی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 نام بردیم؟

همان‌طور که می‌دانید، وضعیت اقتصادی این کشور در میان سایر نقاط جهان زبان زد بوده و تولید ناخالص سالیانه بالایی دارد؛ علاوه بر این به دلیل مدیریت صحیح جذب نیروی کار خارجی، نرخ بیکاری پایین بوده و افراد با داشتن مهارت‌های کافی می‌توانند در موقعیتی مناسب مشغول به فعالیت شوند.

اگر می‌خواهید با سپری کردن دوره‌های علمی توانایی‌های خود را افزایش دهید و سپس با تبدیل ویزا اقامتتان را ادامه دهید، توصیه می‌کنیم توجه زیادی به مقصد مورد بحث داشته باشید. دلایلی که بیان کردیم، تنها کلیاتی بودند که بر اساس آنها می‌توان انگلستان را در میان بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 قرار داد.

مهاجرت به استرالیا

یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان که هر ساله عده زیادی از طریق مسیرهای مختلف به آن وارد می‌شوند، استرالیا به حساب می‌رود. دلیل محبوبیت زیاد آن را می‌توان وجود شرایطی ایده آل در زمینه‌های مختلف دانست. دولت و اداره مهاجرت برای آن که بتوانند ورود تازه واردان را مدیریت نمایند و تنها به افرادی که تاثیری مثبت از خود برجای می‌گذارند اجازه اقامت دهند، برنامه‌های متنوعی را در دسته بندی‌های مختلف طراحی کرده‌اند.

استرالیا هم مانند سایر مواردی که تا کنون بررسی کرده‌ایم وضعیت قابل قبولی در زمینه‌های کار، سرمایه گذاری، تحصیل، امکانات اجتماعی، رفاهی و بهداشتی دارد. دو مورد از روش‌های پرطرف‌دار که دارای زیر مجموعه‌های مختلفی هم هستند شامل سرمایه گذاری و کاری می‌شوند. در ادامه و برای آن که توضیحات بیشتری را پیرامون مسیرهای ورود و مهاجرت به استرالیا ، یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 در اختیارتان قرار دهیم، بخش‌هایی را برایشان ایجاد کرده‌ایم.

ویزای کاری استرالیا

همان‌طور که بدون شک می‌دانید، اخیراً درهای استرالیا به روی کسانی که می‌خواهند برای اشتغال به آن وارد شوند باز شده و دعوت نامه‌ها و ویزاهای متعددی به افراد واجد شرایط اعطا شده است. اگر شما هم می‌خواهید از این فرصت استفاده کنید، باید بگوییم که مجوزهای اقامتی متنوعی پیش رویتان قرار دارند. بسته به پیش نیازهایی که برایشان تعیین شده، می‌توانید با استفاده از آنها به اقامت موقت یا حتی دائم دست یابید.

ساب کلاس‌های 189، 190 و 491 معمولاً از طرف‌داران بیشتری برخوردارند. برای گزینش افراد منتخب از میان متقاضیان، سیستم امتیاز بندی راه اندازی شده است. هر فرد بسته به شرایطش در فاکتورهای مهمی مانند سن، سابقه کاری، تحصیلات و تسلط به زبان انگلیسی امتیازی را دریافت کرده و طبق آن رتبه بندی خواهد شد.

در نهایت بسته به ظرفیت‌های ارائه شده برای هر رشته، از ابتدای رنکینگ به متقاضیان ویزا داده می‌شود. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 از طریق کار است.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

آیا قصد دارید بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 را با هدف سرمایه گذاری گزینش کنید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم نگاه ویژه‌ای به استرالیا داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که در سال 2022 این کشور توانسته با 1.675 تریلیون دلار تولید ناخالص به جایگاه 12 ام در میان برترین اقتصادهای جهان دست یابد.

ساب کلاس‌های متنوعی به عنوان زیر مجموعه‌های این دسته شناخته می‌شوند که یکی از آنها 188 می‌باشد. اگر بتوانید در مسیر رسیدن به آن موفق باشید، اقامت موقت 5 ساله را به دست خواهید آورد. در صورتی که علاقه‌مند هستید آن را به دائم تبدیل نمایید، باید سراغ ویزای 888 بروید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت در 2024 آشنا نماییم. در همین راستا برخی از مناطقی که میان مهاجران محبوبیت بیشتری داشتند را به طور کلی معرفی نمودیم. در انتها باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که انتخاب مقصدی مناسب، به شرایط فرد بستگی دارد و برای این کار باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید.

آیا نمی‌توانید به تنهایی اقدام مورد بحث را انجام دهید و به کمک نیاز دارید؟ در این صورت از طریق تماس تلفنی، شبکه‌های اجتماعی یا سایت مجموعه مهاجرتی سلکت ویزا با مشاوران آن در ارتباط باشید. این افراد پس از ثبت شرایط شما و تطبیقش با گزینه‌های موجود، بهترین مسیرها را پیش رویتان قرار خواهند داد.

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۹/۱۱،‏ ۷:۲۰