خرید ترانکینگ از جنرال کنترل

ترانکینگ

شبکه‌ در این روزها به عنوان یکی از مؤثرترین و مهم‌ترین فناوری‌های اطلاعاتی در سطح جهان شناخته می‌شود. در واقع شبکه‌ به عنوان نظامی برای انتقال داده‌ها و اطلاعات در سطح جهانی شناخته شده‌ است. برای اینکه شبکه‌ها به درستی کار کنند نیاز به قطعات و تجهیزات شبکه داریم. قطعات شبکه اجزایی هستند که در ساخت و نگهداری شبکه‌های ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعات شامل انواع مختلفی از جمله کابل‌های شبکه، سوئیچ‌های شبکه، روترهای شبکه، آداپتورهای شبکه و ترانکینگ می‌باشند.

کابل شبکه

کابل‌های شبکه برای انتقال داده‌ها و اطلاعات در سطح شبکه استفاده می‌شوند. این کابل‌ها می‌توانند از نوع مسی، فیبر نوری، کواکسیال، زوج به هم تابیده و غیره باشند که هر کدام آن‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. در حقیقت کابل می‌تواند اجزا و مولفه‌های مختلف شبکه را به راحتی به یکدیگر متصل نماید و همچنین انواع داده و اطلاعات را به مقصد منتقل کند. لازم به ذکر است که برای راه اندازی شبکه نیاز به استاندارد و شرایط خاصی است؛ از این رو می‌توان بر اساس معماری و توپولوژی شبکه، کابل مناسبی را انتخاب کرد.

 

روتر شبکه

روترهای شبکه برای اتصال شبکه‌های مختلف به یکدیگر و ایجاد ارتباط بین آن‌ها استفاده می‌شوند. این دستگاه به عنوان یک مسیریاب بین شبکه‌ها عمل می‌کند و بستر مناسبی را برای ارسال و دریافت داده‌ بین شبکه‌های مختلف فراهم می‌کند. لازم به ذکر است از روترها برای اتصال شبکه‌های کامپیوتری در محیط‌های کاری و خانگی استفاده می‌شود.

در واقع روترها معمولا دارای چندین پورت شبکه هستند که برای اتصال به شبکه‌های مختلف طراحی شده‌اند. همچنین روترها می‌توانند به صورت سیمی یا بی‌سیم با دستگاه‌های دیگر ارتباط برقرار کنند و این دستگاه‌ برای تضمین امنیت و کارایی شبکه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

 

سوئیچ شبکه

سوئیچ‌ شبکه برای اتصال دستگاه‌های مختلف به یکدیگر، ایجاد شبکه‌های ارتباطی و تامین پهنای باند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین سوییچ‌ها می‌توانند به صورت سیمی یا بی‌سیم با دستگاه‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. معمولا دارای ویژگی‌های مدیریتی مانند تنظیمات کاربری و کنترل پهنای باند هستند و جالب است بدانید برای اتصال و مدیریت دستگاه‌های شبکه‌ای مانند کامپیوترها، پرینترها، دوربین‌ها و غیره کاربرد دارند.

ترانک

 

آداپتور شبکه

آداپتور شبکه دستگاهی است که برای اتصال کامپیوتر به شبکه اینترنت و یا شبکه دیگری به کار می‌رود. آداپتورهای شبکه برای اتصال دستگاه‌های مختلف به شبکه به کار می‌روند که این دستگاه‌ها به صورت داخلی یا خارجی در کامپیوتر نصب می‌شوند و به کامپیوتر اجازه می‌دهند تا با استفاده از کابل  به شبکه متصل شوند. خوب است بدانید آداپتورهای شبکه دارای پورت شبکه RJ-45 هستند که به راحتی به کابل شبکه متصل می‌شوند.

 برخی از آداپتورها به صورت بی‌سیم و با استفاده از وای‌فای به شبکه متصل می‌شوند. به صورت کلی آداپتورها به عنوان دستگاه‌های اصلی برای اتصال کامپیوتر به شبکه‌های مختلف کاربرد دارند.

 

معرفی ترانکینگ

یکی از مهم‌ترین اجزایی که در فراهم کردن و راه اندازی شبکه نقش مهمی دارد ترانکینگ است. این محصول یکی از روش‌ها و قطعات در برقراری ارتباطات شبکه‌ای است که کابل‌های شبکه از طریق یک مسیر مشترک به هم متصل می‌شوند. در واقع ترانکینگ نوعی محافظ محسوب می‌شود که برای کابل کشی شبکه و سیم کشی برق ساختمان و سایر مکان‌ها کاربرد فراوانی دارد.

ترانکینگ می‌تواند با استفاده از اجزا و امکانات مختلفی که دارد سیم‌ها را به راحتی به بخش‌هایی با متراژ گوناگون انتقال دهد و بستر مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. در حقیقت ترانکینگ کمک می‌کند تا کابل‌های شبکه از نظر فیزیکی در مقابل ضربه و خوردگی هیچ گونه آسیبی نبینند که به همین علت با استقبال خوبی مواجه شده است. در واقع با استفاده از این وسیله می‌توان تعداد کابل‌های مورد نیاز برای اتصال دستگاه‌ها به شبکه را به حداقل رساند و همچنین مدیریت کابل‌ها را ساده‌تر کرد.

 

انواع ترانکینگ

ترانکینگ همانند انواع قطعات و تجهیزات شبکه دارای انواع متفاوتی می‌باشد که هر کدام آن‌ها از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند.

دیواری: این نوع ترانکینگ همانطور که از نامش پیداست به راحتی بر روی دیوار نصب می‌گردد و برای منازل مسکونی و ساختمان‌ها کاربرد فراوانی دارد. لازم به ذکر است که می‌توان سایر تجهیزات برقی مانند پریز و کلید را به این نوع ترانک اضافه کرد.

ترانک ها از جنس پی وی سی ساخته می شوند که معمولا در برابر عوامل حریق و عوامل رطوبتی مقاوم هستند. یک ترانک مناسب و استاندارد باید در برابر ضربه و عوامل مکانیکی مقاوم باشد. در واقع هرجایی که کابل و انواع سیم های انتقال دهنده داده و اطلاعات وجود داشته باشد، وجود ترانک ضروری است.

با استفاده از این تجهیزات به کابل های شبکه نظم داده می شود. این نظم دهی باعث تفکیک کابل ها از هم دیگر می شود و مدیرت آن ها آسان تر می شود.

نقش حفاظتی که در استفاده از ترانکینگ وجود دارد ، باعث افزایش طول عمر کابلها می شود.

استفاده از رنگ های مختلف در ترانکینگ ، باعث شکیل شدن محیط می شود.

استفاده از انواع ترانک ها تنها برای کابل های شبکه بلکه برای کابل و سیم های دیگر ساختمان استفاده می شود.

علاوه بر ویژگی هایی که برای ترانک ها در نظر گرفته شده است، این تجهیزات نقش مهمی را در زیبا سازی محیط هایی که با تجهیزات شبکه سر وکارد دارد، ایفا میکند.

اندازه های استانداری که یک ترانک باید داشته باشد:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع ترانکینگ

 

دفنی: این نوع ترانکینگ معمولا برای  انواع کابل کشی‌های ضعیف و قوی کاربرد دارد. همچنین نصب آن بر روی سطح زمین و به صورت توکار انجام می‌گیرد که به همین دلیل طرفداران فراوانی را به خود جذب کرده است.

ستونی: در حقیقت ترانکینگ ستونی می‌تواند از انواع مختلف کابل‌های شبکه پشتیبانی کند و اکثر  افراد ترجیح می‌دهند از این نوع  ترانک در محیط‌های آموزشی مانند مدارس، دانشگاه‌ و همایش استفاده کنند چرا که دارای چینش منظم است.

 

آشنایی با مزایای ترانکینگ

ترانکینگ شبکه یک روش موثر برای انتقال داده‌ها در شبکه‌های کامپیوتری است که دارای مزایای بسیاری است. در ادامه به برخی از مزایای ترانکینگ اشاره می کنیم:

 

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شبکه

 

نتیجه گیری

ترانکینگ شبکه یک شیوه موثر برای ارتباط بین دستگاه‌های شبکه است که دارای مزایای بسیاری می‌باشد و باعث افزایش سرعت کیفیت و امنیت انتقال داده‌ها می‌شود. به طور کلی ترانکینگ یک روش موثر برای انتقال داده‌ها در شبکه‌های کامپیوتری است که با استفاده از این روش سرعت، کیفیت و امنیت انتقال داده‌ها بالاتر خواهد بود. برای خرید ترانکینگ می توانید، از شرکت جنرال کنترل (https://esoupita.com/) به این آدرس که هست اقدام نمایید. 

 

این محتوا تبلیغاتی بوده و توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۴/۲۹،‏ ۸:۳۵