قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان نوعی خمیر است که از جنس رزین ساخته می شود. در حقیقت رنگ کامپوزیت شباهت بسیار زیادی به دندان ها دارد به همین دلیل این خمیر در دندان پزشکی کاربرد های متفاوتی دارد که یکی از آنها ترمیم ظاهر دندان می باشد. ما در این مقاله به بررسی قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم.

قیمت کامپوزیت دندان

ظاهر دندان ها می توانند به صورت مستقیم بر روی زیبایی ما تاثیر بگذارند و از طرفی باعث کاهش اعتماد به نفس ما شوند. به همین دلیل نیز درمان های متفاوتی برای ترمیم ظاهر دندان ها ارائه شده است که یکی از محبوب ترین آنها کامپوزیت دندان می باشد. اما شرایط اقتصادی افرادی که قصد ترمیم ظاهر دندان های خود را دارند متفاوت می باشد به همین دلیل قیمت کامپوزیت دندان اهمیت ویژه ای برای بیماران دارد.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان همانطور که گفته شد برای بیماران اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت قیمت کامپوزیت دندان به صورت میانگین و برای هر واحد از 500.000 الی 3.000.000 تومان متغیر می باشد. البته به یاد داشته باشید که این هزینه مربوط به ترمیم ظاهر دندان ها با کامپوزیت است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان در قسمت بالا به صورت حدودی بیان شد اما هزینه های این درمان به عوامل متفاوتی ارتباط دارد. در حقیقت بهتر است این عوامل را قبل از شروع این درمان بدانید پس در ادامه با ما همرا باشید.

تاثیر دستمزد پزشک بر قیمت کامپوزیت دندان

پزشک معالج در این درمان کامپوزیت را بر روی دندان های شما می گذارد و پس از آن به  این خمیر شکل مورد نظر را می دهد تا ظاهر دندان های شما ترمیم پیدا کند. در نهایت با استفاده از نوری آبی رنگ کامپوزیت بر روی دندان ها سفت می شود.

در حقیقت پزشک معالج برای انجام دادن فرایند های بالا هزینه ای را دریافت می کند که به آن دستمزد می گویند. در حقیقت مبلغ این دسمتزد متفاوت می باشد و میزان آن به تجربه و تخصص پزشک ارتباط دارد.

تاثیر تعداد واحد های کامپوزیت بر قیمت این درمان

هر فرد برای ترمیم دندان های خود به مقداری از کامپوزیت دندان نیاز دارد که این مقدار بر اساس تعداد دندان ها محاسبه می شود یعنی هر دندان یک واحد در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است بیمارانی که در درمان خود به تعداد واحد های کامپوزیت بیشتری نیاز دارند باید مبلغ بیشتری را پرداخت نمایند.

تعداد واحد کامپوزیت

در حقیقت مبلغی که در ابتدای این مقاله گفته شد به ازای هر واحد می باشد. یعنی شما برای محاسبه قیمت کامپوزیت خود می توانید تعداد واحد مورد نیاز را در قیمت های بالا ضرب نمائید تا هزینه های درمان شما به صورت حدودی مشخص شود. از طرفی به یاد داشته باشید حداقل تعداد واحد کامپوزیت مورد نیاز در هر فرد 4 واحد است.

تاثیر درمان های جانبی بر قیمت کامپوزیت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان، بیمار باید دارای شرایط مورد نیاز باشد در غیر این صورت پزشک معالج برخی از درمان ها را تجویز می کند تا با استفاده از این درمان ها، بیماران شرایط مورد نیاز را بدست آورند.

این درمان ها دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند و به صورت جداگانه محاسبه می شوند. به همین دلیل درمان های جانبی به صورت مستقیم بر روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می گذارند. برخی از درمان های جانبی رایج به شرح زیر می باشد:

کامپوزیت دندان درمانی محبوب می باشد که افراد بسیار زیادی قصد استفاده از آن را دارند. به همین دلیل برند  های متفاوتی مشغول به ت.لید این خمیر هستند که قیمت آنها متفاوت می باشد. به همین دلیل قیمت کامپوزیت دندان تا حد زیادی به برند انتخابی توسط بیمار ارتباط دارد.

کامپوزیت دندان

مقایسه قیمت کامپوزیت دندان با رقبا

همانطور که در ابتدای این مقاله مشاهده کردید ترمیم ظاهر دندان ها اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل برای اینکار، درمان های متفاوتی ارائه شده است که هزینه آنها متفاوت می باشد. به همین دلیل ما در این قسمت قیمت آنها را مقایسه می کنیم.

در مقایسه قیمت کامپوزیت دندان با رقبا خود عوامل متفاوتی تاثیر گذار می باشد اما به صورت میانگین می توان گفت قیمت کامپوزیت دندان از رقبا خود پایین تر می باشد به همین دلیل نیز این روش درمانی دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد.

قیمت انواع کامپوزیت دندان

در قسمت های بالایی گفته شد که انتخاب برند یا نوع کامپوزیت دندان می تواند به صورن مستقیم بر قیمت کامپوزیت دندان تاثیر بگذارد به همین دلیل در این بخش قیمت انواع کامپوزیت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

قیمت انواع کامپوزیت آمریکایی

کشور آمریکا دارای صنعت بسیار پیشرفته ای است به همین دلیل نیز به صورت معمول محصولات این کشور کیفیت بسیار مناسبی دارند. در حقیقت کیفیت کامپوزیت های آمریکایی نیز بسیار بالا می باشد و به صورت میانگین قیمت آنها 3.000.000 تومان به ازای هر واحد است.

قیمت انواع کامپوزیت سوئیسی

کشور سوئیس در ساخت محصولات دندان پزشک پیشرو می باشد به همین دلیل کامپوزیت های ساخت این کشور کیفیت بالایی دارند. قیمت کامپوزیت های سوئیسی به ازای هر واحد 2.000.000 تومان می باشد.

قیمت کامپوزیت های ژاپنی و آلمانی

کشور های ژاپن و آلمان نیز دارای صنعت کامپوزیت سازی می باشند و در حقیقت این خمیر را تولید می کنند. کامپوزیت های ساخته شده توسط این دو کشور در دسته اقتصادی می باشند که کیفیت و قیمت آنها مطلوب است. قیمت کامپوزیت های ژاپنی و آلمانی 1.500.000 تومان به ازای هر واحد است.

چرا قیمت کامپوزیت دندان در مراکز متفاوت فرق می کند؟

شاید شما برای انجام کامپوزیت دندان به مراکز متفاوتی مراجعه کرده باشید که قیمت آنها متفاوت بوده است و این مورد برای شما سوال شده. در جواب به این سوال باید بگوییم موارد زیر باعث تفاوت قیمت کامپوزیت در مراکز متفاوت می شود.

  1. دستمزد متفاوت پزشک
  2. استفاده از برند های متفاوت کامپوزیت

منبع : https://roshadent.com/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B1/

 

این محتوا تبلیغاتی بوده و توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۳/۱۲،‏ ۸:۳۸