راه های کاهش هزینه مهاجرت چیست؟

راه های کاهش هزینه مهاجرت چیست؟

انتخاب روش مناسب برای مهاجرت، در نظر داشتن سن، انتخاب موسسه مهاجرتی مطمئن، تحقیق، رزومه کار و تحصیل و... از جمله عواملی است که طبق اطلاعات موسسه ملک پور که بزرگ ترین موسسه مهاجرتی در ایران است، موجب کاهش هزینه مهاجرت می گردد. این یک واقعیت است که برای مهاجرت باید هزینه های زیادی پرداخت شود اما می توان با شناخت راه های کاهش هزینه مهاجرتی، به کم تر صرف شدن سرمایه ها و وجوه خود کمک نمود. متقاضیان برای کاهش هزینه ها باید تمرکز خود را به صورت جامع بر روی پروسه مهاجرت خود بگذارند. با توجه به روش مورد نظر باید مدارک مورد نیاز را به صورت کامل تهیه نمایند که مبادا با ناقص بودن مدارک سبب شکست در پرونده و در نتیجه هزینه های دوباره گردند. در زمان مناسب حساب خود را افتتاح نمایند و مبلغ مورد نیاز را در حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی خود بگذارند. متقاضی با تحقیق خود و راهنمایی های درست می تواند مناسب ترین راه را برگزیند. انتخاب کورکورانه بدون در نظر داشتن شرایط خود سبب صرف هزینه هایی همچون زمان و سرمایه نقدی گردد. در مباحث بعدی توضیحات جامع تری برای راه های کاهش هزینه مهاجرت شرح خواهیم داد.

https://malekpourmie.net

کاهش هزینه های مهاجرت 

 

انتخاب روش مناسب برای مهاجرت

هر شخصی می تواند با ویژگی های خود، روش هایی را برای مهاجرت برگزیند. در نظر گرفتن شرایط هر متقاضی و اقدام از مناسب ترین روش با توجه به انتخاب درست، می تواند سبب کاهش هزینه های مهاجرتی شخص گردد. این نکته را باید یادآور شد که در هر یک از روش های راه هایی برای کاهش هزینه وجود دارد که در مباحث بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

 

راه های کاهش هزینه مهاجرت در مهاجرت تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی، فول فاند، تحصیل در مراکز آموزشی ارزان، تحصیل در دانشگاه های و مدارس دولتی، تحصیل در دوره های کار و تحصیل و... از جمله مواردی می باشد که می تواند در مهاجرت های تحصیلی به خارج از کشور سبب کاهش هزینه مهاجرت گردند. این گزینه ها می توانند به صورت قابل توجه ای هزینه تحصیل متقاضی را در کشور مقصد کاهش دهند.

کشور

هزینه تحصیل

دانشگاه های دولتی آلمان

رایگان تا 1300 یورو

دانشگاه های دولتی ایتالیا

0 تا 5000 یورو

دانشگاه های دولتی فنلاند

از 1500 یورو

دانشگاه های دولتی نروژ

هر ترم حدود 60 یورو

دانشگاه های دولتی فرانسه

از 170 یورو تا 3770 یورو

دانشگاه های دولتی ترکیه

از 100 تا 4000 یورو

دانشگاه های دولتی اسپانیا

از 30 تا 1800 یورو

 راه های کاهش هزینه های مهاجرت

 

روش های کاهش هزینه در مهاجرت کاری

داشتن جاب آفری که اقامتگاه یا هزینه های اقامتی را نیز پوشش دهد، انعقاد قرار داد کاری که میزان درآمد مناسبی را در نظر گرفته باشد و... می تواند به کاهش هزینه ها در مهاجرت کاری کمک کند. به طور کلی مهاجرت کاری کم هزینه ترین نوع مهاجرت ها به شمار می رود. این نوع مهاجرت با توجه به کسب درآمد در بدو ورود می تواند به پوشش هزینه های زندگی کمک به سزایی نماید.

 مواردی که می تواند در مهاجرت کاری موثر باشد و که متقاضی می تواند با توجه به بررسی این موارد بهترین کشور را با توجه به تخصص خود انتخاب نماید و بدین ترتیب مهاجرت موفقی در زمینه مهاجرت کاری داشته باشد. شامل موارد زیر می گردد:

 

روش های کاهش هزینه در مهاجرت سرمایه گذاری

نگارش بیزنس پلن درست با توجه به رزومه و تخصص در عمده روش های مهاجرتی سرمایه گذاری مانند استارت آپ، ثبت شرکت، کار آفرینی می تواند به روند کاهش هزینه های سرمایه گذاری و جلوگیری از هدر رفت سرمایه کمک کند. برخی از روش های سرمایه گذاری، می تواند با سیو سرمایه متقاضی سبب اخذ اقامت و مهاجرت نیز گردد از جمله این روش ها می توان به روش خرید ملک اشاره نمود. در این روش مبلغی که فرد می تواند بعد از مدت تعیین شده، با فروش ملک به مبلغ سرمایه گذاری خود دست یابد. علاوه براین وی می تواند در این مدت ملک مورد نظر را اجاره دهد و از سود آن برخوردار گردد. در جدول زیر برخی از کشورهایی که با خرید ملک به متقاضیان اقامت می دهند را عنوان نموده ایم:

کشور

مبلغ

یونان

حداقل 250 هزار یورو

اسپانیا

500 هزار یورو

پرتغال

280 هزار یورو تا 350 هزار یورو

ترکیه

حداقل 250 هزار یورو

قبرس

حداقل150 هزار یورو تا 300 هزار یورو

 

 

 

یکی دیگر از روش های مبتنی بر سرمایه، روش خود حمایتی است. این روش با تکیه بر تمکن مالی متقاضی، می تواند یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت سرمایه داران باشد. در این روش متقاضی باید اثبات نماید که دارای شرایط مناسب مالی و درآمد کافی است. در جدول زیر برخی از کشورهایی که امکان اقدام از این روش را دارند، نام برده ایم:

کشور

سرمایه

درآمد

اتریش

هر نفر 20 هزار یورو

ماهانه حدود 2 هزار تا 2500 یورو

سوئیس

افراد بالای 55 تا 78 سال

به ازای هر سال حدود 1150000 فرانک دارایی

-

یونان

30 هزار یورو

به ازای همسر 15 هزار یورو

به ازای هر فرزند 7 هزار یورو

2000 یورو برای نفر اصلی

400 یورو به ازای همسر

300 یورو به ازای هر فرزند

پرتغال

ارائه تمکن مالی به ازای دو سال زندگی در پرتغال:

15600 یورو نفر اصلی

7800 همسر

5000 هر فرزند

-

اسپانیا

30 هزار یورو

-

فرانسه

40 هزار یورو

20 هزار یورو به ازای همسر

10 هزار یورو به ازای هر فرزند

حداقل 2000 یورو

موناکو

500 هزار یورو

حداقل 2000 یورو

ایتالیا

-

درآمد منفعل 31 هزار یوریی سالانه که حداقل 2600 یورو به حساب شخص واریز شود.

 

 

 

 

انتخاب موسسه مهاجرتی مطمئن

این درست است که اگر شخص خود به تنهایی اقدام نماید نیازی به پرداخت هزینه برای موسسه مهاجرتی نخواهد داشت اما با توجه به عدم شناخت روش های مورد نظر، نداشتن اطلاعات کامل و تجربه و... امکان دارد با شکست مواجه گردد و بدین ترتیب هزینه های مهاجرتی وی دو چندان گردد. برای انتخاب موسسه مطمئن باید مواردی را در نظر داشت که می تواند کمک شایانی به کاهش هزینه های مهاجرت با توجه به موفقیت در پرونده مهاجرتی متقاضی کند. در لیست زیر به برخی از ملاک ها اشاره نموده ایم:

 

این محتوا تبلیغاتی بوده و توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۳/۲،‏ ۸:۳۳