ویلای جنگلی چیست و چه مزایایی دارد؟

خرید ویلای جنگلی

شمال کشور به دلیل آب و هوای مطلوب و جنگل های زیبا، گزینه ی بسیار مناسبی به جهت ساخت ویلا بوده از این روی در چند سال اخیر ویلا سازی در این منطقه افزایش چشمگیری داشته است. املاک شمال کشور، معمولا در مناطق و زمین های گوناگونی ساخته می شود که از میان آن ها، ویلا جنگلی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده از این روی ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا به طور کلی این سبک از ویلا را بررسی کرده و به نکاتی درباره ی خرید ویلای جنگلی نیز بپردازیم.

انواع جنگل های کشور ایران

جنگل ها انواع مختلفی دارد که از میان آن ها می توان به جنگل های نیمه گرمسیر، معتدل خزری، بارانی و یا جنگل های سوزنی اشاره کرد.پ جنگل های شمال ایران در دسته ی معتدل خزری قرار می گیرد که از میان ویژگی های آن می توان به بارش های فراوان و پوشش گیاهی متنوع اشاره کرد.

ویلای جنگلی چیست و چه مزایایی دارد؟

آرامش و سکوت حاکم بر جنگل های شمال و هم چنین هوای پاکیزه ی آن، باعث شده تا بسیاری از افراد به سراغ خرید ویلای جنگلی بروند.

شما می توانید در طول روز از منظره ی طبیعت و پرندگان جنگلی لذت برده و اوقات خوشی را در این فضا سپری کنید. از میان دیگر مزایای این سبک از ویلا، می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

بدون شک یکی از اصلی ترین ویژگی های مثبت این سبک از ویلا، منظره ی زیبا و دسترسی به طبیعت است.

این فضا باعث شده تا استرس روزانه ی افراد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

ویلاهای جنگلی فاصله ی بیشتری نسبت به ویلای ساحلی از شهر دارد. این امر خود می تواند یکی دیگر از نکات مثبت این سبک از ویلا باشد.

بسیاری از شهر های بزرگ کشور، وضعیت هوایی ناسالمی دارد بنابراین گذراندن اوقاتی از سال در آب و هوای جنگلی، می تواند سلامت وضعیت افراد را دگرگون کند.

وجود درختان و گیاهان متنوع در جنگل های شمال کشور، باعث شده تا آب و هوای بی نظیری برای این منطقه رقم بخورد.

خرید ویلای جنگلی به نسبت دیگر املاک شمال کشور، هزینه ی کمتری به همراه داشته از این روی برای افرادی که محدودیت بودجه دارند، گزینه ی بسیار مناسبی محسوب می شود.

ویژگی های معماری ویلاهای جنگلی

قبل از خرید ویلای جنگلی، باید ویژگی های معماری آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

متریال ساخت بنا

بسیاری از ویلاهای جنگلی شمال کشور، با استفاده از متریال چوب ساخته می شود.

خوب است بدانید که این نکته در بناهای نوساز کمتر به چشم می خورد.

آّب و هوای مرطوب این منطقه و بارش های فراوان، از استحکام و قدرت چوب کاسته و در نتیجه ممکن است در گذر زمان صاحبان را با مشکلاتی رو به رو کند.

استفاده از متریال هایی چون شیشه، بتن و یا سنگ میتواند بهترین گزینه به منظور ساخت ویلا در شمال کشور باشد.

این متریال ها علاوه بر ظاهر بسیار زیبا، از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار بوده از این روی به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید ویلایی اقدام کنید که با متریال های مذکور ساخته شده است.

الهام از طبیعت در طراحی و ساخت ویلا

بسیاری از سبک های معماری، از طبیعت الهام می گیرد که این نکته می تواند در زیبایی نمای ویلاهای جنگلی، تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

یکی از این سبک ها، روستیک نام دارد. که از ویژگی های آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

جالب است بدانید که در این سبک از معماری، بنا کاملا با اقلیم منطقه سازگار شده و در نتیجه طول عمر آن نیز افزایش پیدا می کند.

مناطق ممنوعه و محیط زیست

برخی از افراد سودجو در چند سال اخیر اقدام به ساخت ویلا در جنگل ها و مناطق ممنوعه شمال کشور کرده که این کار علاوه بر آسیب رساندن به طبیعت و زیستگاه حیوانات بومی، باعث بروز مشکلات متعدد برای صاحبان ویلا می شود.

قطع درختان و نابودی پوشش گیاهی، از بین بردن زمین های کشاورزی، تخریب زیستگاه حیوانات و مرگ آن ها، تغییر کاربری زمین و ایجاد آلودگی از جمله عوارض و آسیب هایی است که ساخت و ساز در مناطق ممنوعه به جنگل های شمال کشور وارد می کند.

هم چنین ویلاهای ساخته شده در این محیط از ایمنی بسیار ناچیزی برخوردار بوده و دولت می تواند به راحتی حکم تخریب بنا را صادر کند.

به شما توصیه میکنیم که قبل از خرید ویلای جنگلی، لوکیشن و یا محل قرار گیری آن را با دقت بررسی کنید تا با مشکل رو به رو نشوید.

ایمنی در ویلاهای جنگلی

این سبک از بنا به دلیل محل قرارگیری، ممکن است در معرض حوادث طبیعی نظیر سیلاب و یا طوفان قرار بگیرد.

بنابراین به شما توصیه می کنیم قبل از خرید ویلای جنگلی، وضعیت ایمنی ویلا را به طور کلی بررسی کنید و یا به این منظور از افراد متخصص یاری بخواهید.

جهت جغرافیایی در بنا

یک ویلای جنگلی استاندارد، بر اساس جهت گیری جغرافیایی نظیر وزش باد و باران و یا نور خورشید ساخته شده زیرا در صورت عدم رعایت این نکته، بروز طوفان می تواند باعث خرابی بخش عمده ای از ویلا شود.

معایب ویلای جنگلی چیست؟

از میان معایب این سبک از ویلا نیز می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

نکاتی درباره ی خرید ویلای جنگلی

 

این محتوا تبلیغاتی بوده و توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۳/۲/۲۵،‏ ۸:۳۸