راهنمای خرابی ها و خرید قطعات ماشین لباسشویی

لوازم یدکی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از وسایلی است که زندگی بدون آن را نمی‌توان تصور کرد! شستشوی لباس، آبکشی، خشک کردن و... با دست، کاری زمانبر است و در عین حالی که کار خسته کننده‌ای است، در مصرف آب هم زیاده روی می‌شود. بنابراین، لباسشویی به یک وسیله مهم در زندگی ما بدل شده است. این کالا نیز همانند دیگر لوازم و وسایل ده‌ها قطعه دارد که هر کدام از آنها ممکن است دچار خرابی و آسیب شوند به همین خاطر بازار قطعات ماشین لباسشویی و پخش عمده قطعات لباسشویی به ‌وجود آمد و روز به روز گسترده و بزرگتر شد. در این میان، با افزایش بی‌سابقه تولید کنندگان قطعات لباسشویی و نبود نظارت کافی نمایندگی قطعات لباسشویی متاسفانه برخی لوازم ماشین لباسشویی و قطعات یدکی لباسشویی بی‌کیفیت تولید شده و روانه بازار می‌شوند. موضوع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که اغلب جامعه تفاوت میان لوازم یدکی ماشین لباسشویی اصلی با قطعات یدکی ماشین لباسشویی تقلبی و بی کیفیت را متوجه نمی‌شوند! به همین خاطر، توصیه ما خرید قطعات لباسشویی از شرکت تولید کننده قطعات لباسشویی تایید شده کارخانه یا مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی معتبر است. برای خرید قطعات لباسشویی و لوازم یدکی لباسشویی با تضمین اصالت کالا می‌توانید سایتی که در ادامه لینک شده است را مشاهده کنید. 

 

دهها قطعه ریز و درشت در یک ماشین لباسشویی با هم هماهنگ هستند تا کار شستوشوی لباس به بهترین شکل ممکن انجام شود

 

قطعات ماشین لباسشویی 

گرچه ظاهراً ماشین لباسشویی وسیله ساده‌ای است ولی برخلاف تصور جامعه، صدها قطعه ریز و درشت با هماهنگی هم و تحت فرمان برد الکترونیکی که مغز قطعات لباس شویی است اقدام به شستشوی لباس می‌کنند. مهم‌ترین قطعات و لوازم لباسشویی عبارتند از: 

برد الکترونیک: در میان لیست قیمت قطعات ماشین لباسشویی، این قطعه یکی از گران‌ترین لوازم ماشین لباسشویی است زیرا تمام برنامه‌ریزی‌های شستشو و دستورات لباسشویی را بر عهده دارد. این قطعه الکترونیکی، آنالیز، دریافت و ارسال اطلاعات را انجام می‌دهد به همین خاطر مهمترین قطعه محسوب می‌شود. البته میزان خرابی این قسمت در مقایسه با دیگر قطعات لباس شویی کمتر است و بیشترین میزان خرابی برد مربوط به نوسانات برقی و ولتاژ است. تعمیر افراد غیر متخصص، دومین علت خرابی برد ماشین لباسشویی محسوب می‌شود.

موتور: وظیفه به حرکت درآوردن دیگ لباسشویی بر عهده موتور است که این انرژی ممکن است از طریق یک تسمه به پولی دیگ یا درام منتقل شود. فشار بیش از حد به موتور، باعث آسیب جدی به این قطعه می‌شود؛ مثل شست و شوی پتو در لباسشویی‌هایی با ظرفیت کمتر از ۵ کیلوگرم که توان موتور نسبتاً اندکی دارند. موتور نیز بسته به مدل، برند، ظرفیت و... متفاوت است و هر مدل، موتور مختص به خود را دارد.

میکرو سوییچ لباسشویی: این قطعه مهم غالبا در قسمت در ماشین نصب میگردد و وظیفه آن، ارسال تایید بسته شدن درب لباسشویی است و مادامیکه در ماشین کاملا بسته نشود، فرآیند شست و شوی لباس آغاز نمیشود. یکی از پر فروشترین قطعه ای که در لیست فروش قطعات استوک لباسشویی وجود دارد، همین قطعه است.

معتبرترین تولیدی قطعات لباسشویی

متاسفانه وسایل و لوازم متفرقه بسیاری از مبادی غیر قانونی وارد کشور میشود و نبود نظارت باعث شده بسیاری از مشتریان بعد از تعویض قطعه معیوب، بعد از مدت کوتاهی مجبور به خرید مجدد همان قطعه شوند! در میان فروشندگان قطعات لباسشویی بازار تهران، تعداد بسیاری صرفا در حوزه فروش عمده قطعات لباسشویی فعال هستند. البته فروش اینترنتی قطعات لباسشویی یک مزیت مهم دارد و جدای از اینکه بورس قطعات لباسشویی در تهران کجاست و کدام فروشنده، قطعات لباس شویی را تکی میفروشد، مشتریان هر نقطه از تهران و ایران میتوانند به صورت آنلاین و لحظه ای از قیمت قطعات لباسشویی مطلع شوند و قطعه و لوازم یدکی ماشین لباسشویی مورد نیاز خود را سفارش دهند.

در پایان، این نکته را در نظر داشته باشید که خرید قطعات متفرقه و غیر اصلی، علاوه بر اینکه در مدت کوتاهی نیاز به تعویض مجدد دارند، ممکن است به دیگر قطعات ماشین لباسشویی هم آسیب بزنند و هزینه هنگفتی را به مشتری تحمیل کنند.

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۴/۵/۸،‏ ۸:۱۶