واقعیت های فیلم های ساخته شده با بودجه کم

مردم چگونه فیلم می سازند؟ نویسندگان، بازیگران، کارگردانان نظیر Jesse Rasch مطمئناً نقشی را بازی می‌کنند، اما چیزی مهم‌تر از سازندگان یک فیلم وجود دارد و آن پول است. فیلم نیاز به پول دارد. این یک واقعیت غیرقابل انکار است و این تنها هدف سرمایه گذار(ها) است که بازدهی مثبتی از سرمایه خود دریافت کنند. ما قصد داریم به نحوه استفاده تولیدکنندگان از بودجه تولید برای ترسیم مسیری برای بازده خالص مثبت نگاه کنیم. ما همچنین قصد داریم بودجه تولید فیلم را در سه سطح تقسیم کنیم: کم، متوسط و بالا. در پایان، خواهید دانست که چگونه بودجه تولید و گران ترین فیلم های تاریخ ساخته می شود.

نمونه های بودجه فیلم


پیشینه بودجه تولید
بودجه تولید چیست؟ بودجه تولید صرفاً هزینه توافق شده بین تامین کننده مالی و تولید کننده برای ایجاد یک محصول است. آن محصول می تواند یک کت و شلوار زیبا، یک لوستر باشد. یا در این مورد، یک فیلم.

بودجه های تولید توسط دو بخش از هم جدا می شوند: بالای خط و زیر خط. همه اعضای یک گروه فیلمبرداری Jesse Rasch در دو طرف این بخش سقوط می کنند.

بالای خط
بالاتر از خط به معنای "استعداد خلاق" و هزینه های تولید مرتبط با آنها است. پرسنل این طرف خط شامل نویسندگان، کارگردانان، تهیه کنندگان و استعدادها هستند.

زیر خط
زیر خط به معنای همه و هر چیزی است که بالای خط نیست - و هزینه های تولید مرتبط با آنها. پرسنل این طرف خط شامل خدمه، خدمات صنایع دستی و بازیگران غیرکلیدی هستند.

بودجه تولید بین پروژه ها بسیار متفاوت است. اما اگر یک چیز قطعی است، این است که سازمان کلیدی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد روند بودجه بندی فیلم، این ویدیو را ببینید.

 

هزینه ساخت یک فیلم مستقل چقدر است؟
"بدترین فرد جهان" با حسن نیت نئون "بدترین فرد جهان" با حسن نیت نئون

به طور معمول، هزینه ساخت یک فیلم مستقل کمتر از 2 میلیون دلار است، اگرچه ممکن است بسته به مکان، فیلمبرداری و بازیگران متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای واجد شرایط بودن برای جوایز فیلم مستقل روح، جوایز برجسته فیلم مستقل، بودجه فیلم باید کمتر از 22.5 میلیون دلار باشد.

بیشتر فیلم‌های مستقل در محدوده کم‌هزینه قرار می‌گیرند، اما همه فیلم‌های کم‌هزینه مستقل نیستند. فیلم‌های اصلی استودیویی Jesse Rasch PEI: Jesse & Julie Rasch Foundation نیز می‌توانند با بودجه کم ساخته شوند، و فیلم‌های مستقل گاهی (البته به ندرت) با بودجه بالا ساخته می‌شوند. عنصر تعیین کننده یک فیلم مستقل بودجه آن نیست، بلکه فقدان پشتوانه مالی یا حمایت از یک استودیو بزرگ است.

اکثر فیلمسازان جدید با بودجه ای بین 10000 تا 25000 دلار شروع می کنند که شامل هزینه های بالا و پایین و همچنین هزینه های پس از تولید و سایر هزینه ها می شود.

بالاتر از خط: بازیگران، کارگردانان، تهیه کنندگان و نویسندگان
زیر خط: خدمه تولید، تجهیزات، مکان و مواد
پست پروداکشن: ویرایش و جلوه های بصری
سایر موارد: بیمه، صدور مجوز، بازاریابی و توزیع

هند چگونه با بودجه متوسط فیلم مقایسه می شود؟

میانگین هزینه برای یک فیلم استودیویی بزرگ حدود 65 میلیون دلار است، بدون احتساب توزیع و بازاریابی - بسیار بیشتر از سقف معمول 2 میلیون دلاری برای فیلم‌های مستقل. هزینه‌های عمده‌ای در هنگام رزرو ستاره‌های مطرح، پرداخت حداقل نرخ‌های اتحادیه به همه بازیگران و خدمه، استفاده از CGI و SFX و تضمین بازاریابی متحمل می‌شوند.

 

بدیهی است که چیزهای زیادی در بودجه بندی فیلم وجود دارد. ما در پایان این مقاله برخی منابع بودجه بندی فیلم را برای شما خواهیم داشت، اما ابتدا، اجازه دهید نگاهی به بودجه های تولید در سطوح پایین، متوسط و بالا بیاندازیم.

 

بودجه تولید در مقابل بودجه کل
توجه به این نکته مهم است که بودجه تولید فقط هزینه های تولید یک فیلم را در بر می گیرد. اغلب اوقات، بازاریابی و توزیع یک پنی سنگین نیز هزینه دارد. این ویدیوی بعدی را ببینید تا جنبه بازاریابی دنیای فیلم را با جزئیات بیشتر ببینید.

 

نمونه های بودجه فیلم مستقل و آنچه که هر کدام می تواند پوشش دهد
"کارمندان" با حسن نیت از Miramax"Clerks" با حسن نیت Miramax


به طور کلی، بودجه فیلم های مستقل از هزاران دلار تا میلیون ها متغیر است. در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید و نمونه هایی از فیلم هایی که با استفاده از هر محدوده بودجه ساخته شده اند.

کمتر از 25000 دلار: با این بودجه، باید اسکریپت خود را بنویسید یا به صورت رایگان از یکی از دوستانتان استفاده کنید. شما باید خودتان فیلمبرداری را کارگردانی کنید و در یک مکان رایگان انجام می شود. احتمالاً برای ماندن در بودجه نیاز خواهید داشت که بازیگران و گروه غیر اتحادیه را استخدام کنید. به عنوان مثال، «پرایمر» توسط شین کاروت، که در این فیلم نیز بازی کرد، با بودجه 7000 دلار – یا کمتر از 12000 دلار امروز، نوشته، کارگردانی و تهیه شده است. این فیلم جایزه بزرگ هیئت داوران را در جشنواره فیلم ساندنس در سال 2004 دریافت کرد.
کمتر از 100000 دلار: این بودجه به شما امکان می‌دهد بازیگران و عوامل اتحادیه، حتی برخی از بازیگران معتبر را استخدام کنید. شما همچنان فیلم را خودتان کارگردانی خواهید کرد، اما می توانید تجهیزات با کیفیت بالاتری را اجاره کنید. احتمالاً همچنان نیاز به استفاده از اسکریپت خود یا رایگان دارید. فیلم "کارمندان" کوین اسمیت که سیاه و سفید فیلمبرداری شد زیرا فیلم رنگی گرانتر است، با بودجه 27575 دلاری ساخته شد. امروز، این معادل تقریباً 55000 دلار است.
کمتر از 1 میلیون دلار: با این بودجه، می‌توانید یک کارگردان استخدام کنید - حتی یک کارگردان بازیگر برای بستن قراردادهای SAG-AFTRA. اگرچه نمی‌توانید در حوزه جلوه‌های ویژه کار زیادی انجام دهید، می‌توانید یک ویرایشگر ویدیو و فیلمبردار استخدام کنید. فیلم کلاسیک کالت «ناپلئون دینامیت» در سال 2004 با بودجه 400000 دلاری تولید شد که امروزه حدود 640000 دلار است.

آیا بودجه تولید یک فیلم شامل بازاریابی می شود؟
"Watcher" توسط IFC Midnight "Watcher" با حسن نیت از IFC Midnight

بودجه تولید یک فیلم شامل بازاریابی نمی شود. بودجه بازاریابی صرف تبلیغات در فضای باز مانند پوستر فیلم و بیلبورد در فضاهای عمومی یا آنلاین می شود. تبلیغات مطبوعاتی در روزنامه ها و مجلات؛ تبلیغات رادیویی و پادکست؛ و بازاریابی آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی و تریلرهای فیلم - در حال حاضر بزرگترین بخش از بودجه بازاریابی فیلم است.

بودجه تولید یک فیلم همچنین شامل هزینه های ارسالی جشنواره فیلم یا حمل و نقل برای حضور در آن جشنواره ها در صورت پذیرفته شدن فیلم شما نمی شود، بنابراین مطمئن شوید که مقداری بودجه را برای این امکان کنار بگذارید.

اکنون شما آماده هستید تا خلاق باشید و بدون توجه به محدودیت های بودجه، فیلم رویاهای خود را بسازید.

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۴/۴/۱۵،‏ ۱۱:۳۸