هزینه آزمون GRE چقدر است؟

آزمون GRE مهارت های استدلال کلامی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی شما را می سنجد. این آزمون که دارای دو نوع عمومی و موضوعی است برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و بالاتر بکار برده می شود. در آزمون موضوعی شما به صورت خاص در رشته های ریاضیات، فیزیک و روانشناسی مورد سنجش قرار می گیرید.

هزینه شرکت در این آزمون در کشورهای مختلف متفاوت است که در ادامه به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت.

آزمون GRE General و GRE Subject

همانطور که گفته شد آزمون GRE دارای دو نوع موضوعی و عمومی است. آزمون عمومی GRE نشان دهنده نوع تفکری است که شما در برنامه های تحصیلات تکمیلی امروزی، از جمله تجارت و حقوق، انجام خواهید داد. این مهارت استدلال کلامی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی شما را می سنجد - مهارت هایی که در مدت زمان طولانی توسعه یافته اند و به یک رشته تحصیلی خاص مرتبط نیستند اما برای همه مهم هستند.

اما آزمون موضوعی آنچه را که در مورد یک موضوع خاص می دانید را ارزیابی می کند. آزمون‌ های موضوعی GRE، آزمون ‌های پیشرفته ای هستند که سطح دانش و مهارت شما را در یک رشته تحصیلی خاص اندازه‌گیری می‌کنند. آنها برای دانشجویانی در نظر گرفته شده اند که دارای یک رشته کارشناسی ارشد یا پیشینه گسترده در یکی از رشته های زیر هستند:

نمرات آزمون موضوعی GRE برای کمک هزینه تحصیلی برای تکمیل سوابق کارشناسی، توصیه نامه ها و سایر مدارک تحصیلی شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استفاده می شود.

هزینه های آزمون GRE در آزمون های عمومی و موضوعی

هزینه آزمون GRE برای آزمون عمومی در همه کشورها به جز چین 220 دلار است. هزینه ثبت نام برای آزمون GRE General در هند تقریباً 22550 روپیه است. برخلاف آزمون عمومی GRE که هزینه آن بر اساس مکان متفاوت است، شرکت در آزمون موضوعی GRE در سراسر جهان 150 دلار هزینه دارد.

هزینه ‌های دیگری مانند هزینه آماده ‌سازی، هزینه زمان‌ بندی مجدد، هزینه گزارش امتیاز اضافی، هزینه بررسی امتیاز و هزینه بازگردانی امتیاز در ارتباط با اخذ GRE وجود دارد. این هزینه ها باید در هنگام محاسبه کل هزینه GRE برای آزمون های عمومی و موضوعی لحاظ شود.

هزینه تغییر زمان بندی آزمون عمومی به غیر از چین ۵۰ دلار می باشد و همچنین تغییر مکان آزمون نیز ۵۰ دلار هزینه خواهد داشت.

برای دریافت گزارش اضافی نمره آزمون عمومی باید ۳۰ دلار، برای تصحیح دوباره بخش استدلال کلامی و کمی ۵۰ دلار و تصحیح دوباره مهارت تحلیلی نوشتاری ۶۰ دلار پرداخت نمایید.

دوره آمادگی آزمون GRE

برای شرکت در آزمون GRE جدا از دانش زبانی باید مهارت های شرکت در آزمون را نیز یاد گرفته و با ساختار آزمون نیز آشنا شوید.

از این رو موسسه زبان دهخدا یک دوره ۱۰ جلسه ای خصوصی آنلاین یا حضوری را برای متقاضیان آزمون GRE برگزار می کند که می توانید در صورت داشتن حداقل سطح B2 زبان در این دوره شرکت کنید و نمره دلخواه خود را در این آزمون دریافت کنید.

در صورت نداشتن سطح مورد نیاز این دوره باید ابتدا در دوره زبان عمومی موسسه شرکت کرده و پس از گذراندن دوره های مورد نیاز وارد دوره آمادگی آزمون جی ار ای  شوید.

دوره آنلاین آزمون GRE در پلتفرم اختصاصی موسسه برگزار می شود تا دوره با بهترین کیفیت ارائه شود.

 

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۴/۲/۸،‏ ۱۰:۰۰