بررسی جزئیات و تحلیل قیمت ریپل در بازار ارزهای دیجیتال

آیا ریپل ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ آیا می‌توانیم به آینده ریپل امیدوار باشیم؟

علی‌رغم اصلاحات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال و کاهش جزئی قیمت ریپل، برخی از تحلیلگران همچنان معتقدند کوین ریپل در آستانه صعود به سطوح جدید است. اگرچه این کوین هنوز نتوانسته از جایگاه قبلی خود سبقت بگیرد، اما چه کسی می‌داند آینده چه چیزی در انتظارش است؟ ممکن است در آینده‌ای نزدیک شاهد رفتن دوباره ریپل به ماه باشیم. با نگاهی به چشم‌انداز ریپل می‌توانید پاسخ سؤال‌های خود را بیابید.

ریپل (XRP) چیست؟

بیایید پیش‌بینی قیمت توکن ریپل را با معرفی این پروژه شروع کنیم. ریپل و XRP اغلب به‌جای یکدیگر استفاده می‌شوند. ریپل یک شرکت خصوصی است که از فناوری بلاک‌چین پیشرفته برای فعال‌کردن شبکه‌ای از خدمات پرداخت، مبادله و حواله در زمان واقعی استفاده می‌کند که بر اساس پایگاه‌داده دفترکل توزیع شده، یعنی دفترکل XRP ساخته شده است. خدمات پرداخت ریپل از چندین ارز از جمله فیات پشتیبانی می‌کند.

XRP، توکن بومی شبکه ریپل است و از آن برای تسهیل انتقال پول بین ارزهای مختلف استفاده می‌شود. ابتدا با تبدیل ارزش انتقال به XRP (به‌جای یک ارز فیات مانند USD)، از هزینه‌های مبادله جلوگیری می‌شود و پرداخت‌ها می‌توانند فوراً پردازش شوند. سرعت و کارایی سیستم ریپل منجر به پذیرش آن توسط مؤسسات مالی اصلی مانند بانک آمریکا و غول بانکداری اسپانیایی سانتاندر شده است.

تحلیل تکنیکال ریپل

آینده بازار ارزهای دیجیتال نامشخص است و باتوجه‌به نوسانات اخیر قیمت‌ها و بازار نزولی، سرمایه‌گذاری در این بازار ریسک بالایی دارد. با این حال، ما سعی می‌کنیم بر اساس شواهد و سیگنال‌های دریافتی، نزدیک‌ترین پیش‌بینی قیمت ریپل در بازار را ارائه دهیم.

ارز دیجیتال ریپل با قیمت ناچیز 0.0058 دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و برای چند ماه به همین روند ادامه داد. سپس خبر پیوستن شبکه ریپل به بانک توکیو میتسوبیشی در سال 2017، سفر این پلتفرم تاریخی را به کلی دگرگون کرد.

اگر به حرکت قیمت این توکن نگاه کنید، می‌بینید که ریپل عملکرد بسیار خوبی در اقتصاد جهانی داشته است. ارز دیجیتال XRP در حال حاضر با قیمت ۰.۶۳ دلار و ارزش بازار ۳۴.۲۸ میلیارد معامله می‌شود. این توکن هم اکنون در جایگاه ۶ بازار جای گرفته است و سهم ۱.۸۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. بالاترین قیمت ریپل در تاریخ جولای ۲۰۱۸ معادل ۳.۳۸ دلار بوده است که هم اکنون ۸۳ درصد پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ریپل ۵۴.۱۳ میلیارد است که این عدد در نهایت به ۱۰۰ میلیارد خواهد رسید.

اگر قیمت فعلی را با بالاترین قیمت تاریخ مقایسه کنید، می‌بینید که قیمت ۸۳ درصد کمتر است که بسیار قابل توجه است. اما اگر پایین ترین زمان را با هم مقایسه کنیم، ارزش فعلی تا ۲۲۰۷۵ درصد افزایش می‌یابد. نوسانات قیمت برای هولدرهای XRP و تریدرها که از بازار دو طرفه معامله می‌کنند،‌ بسیار سودآور بوده است.

سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۲ نه تنها برای XRP بلکه برای همه ارزهای دیجیتال اصلا خوب نبود. بازار صعودی سال 2021 متوقف شد و تأثیر آن بسیار چشمگیر بود و منجر به کاهش شدید قیمت در XRP شد. در ماه اول سال 2022، توکن ریپل 0.84 دلار قیمت داشت، اما قیمت آن در طول سال به شدت کاهش یافت.

سال ۲۰۲۳

با این حال، در سال 2023، قیمت توکن به طور قابل‌توجهی بهبود یافت. ریپل سال را با قیمت 0.34 دلار آغاز کرد، درحالی‌که هم‌اکنون، با قیمت 0.62 دلار معامله می‌شود. ریپل برای رقابت با ارزهای دیجیتال برتر بازار مانند بیت‌کوین، اتریوم و سولانا مبارزه می‌کند. طبق پیش‌بینی‌ها، چنانچه این کوین بتواند به مدیریت موقعیت خود ادامه دهد می‌تواند به یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

پیش‌بینی قیمت XRP از نظر کارشناسان

با توجه به نوسانات قیمتی ریپل، ارائه پیش‌بینی‌های بلندمدت یا کوتاه‌مدت حتی برای بهترین متخصصان یا جامعه معامله‌گران برای این دارایی ارزشمند با چالش‌هایی همراه است. با این حال، پیش‌بینی‌های افراد برجسته و تحلیلگران حوزه کریپتو را نمی‌توان به طور کامل نادیده گرفت. بیایید برخی از نظرات کارشناسان را بررسی کنیم و از اظهارات آنها در مورد پیش‌بینی قیمت XRP نتیجه بگیریم.

با توجه به گذشته قیمتی و تحلیل تکنیکال این ارز، پیش‌بینی می‌شود در ابتدای سال ۲۰۲۴ قیمت ریپل به طور متوسط ۱.۰۲ دلار باشد. انتظار می‌رود پایین‌ترین قیمتی که در این سال تجربه کند ۰.۸۴ دلار و بالاترین قیمت ۱.۲۱ دلار باشد.

تحلیلگران سال ۲۰۲۵ را همراه با روند صعودی برای ریپل پیش‌بینی می‌کنند و ممکن است قیمت
آن به‌صورت متوسط به ۱.۳۰ دلار برسد. حداکثر قیمت مورد انتظار ریپل ۱.۵۳ دلار و حداقل قیمت ۱.۰۶ دلار است.

طبق پیش‌بینی ریپل همچنان سال ۲۰۲۶ به رشد خود ادامه می‌دهد. حداکثر قیمت ریپل تا پایان سال ممکن است به ۱.۹۵ دلار برسد. ارزش XRP ممکن است به طور متوسط 1.65 دلار باشد و حداقل قیمت 1.36 دلار پیش بینی شده است.

ریپل ۵ دلاری، رویا پردازی یا هدفی دست یافتنی؟

ریپل در روزهای اخیر توانست روند صعودی خود را حفظ کند و قیمت آن اکنون بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۱ ماهه قرار دارد. تحلیلگر برجسته بازار” EGRA” ، اهداف قیمتی شامل ۰.۸ دلار، ۱.۳ دلار، ۲.۸ دلار و قیمت بلندپروازانه ۵.۵ دلار را برای ریپل پیش‌بینی کرد.

ریپل از ماه ژوئن برای عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۱ ماهه تلاش کرده بود، پس از رسیدن به قیمت ۰.۹۳۸۰ با مقاومت فروشندگان مواجه شد. با این حال روند صعودی این توکن همچنان ادامه دارد.

در ماه گذشته شاهد افزایش ۱۹.۵ درصدی ریپل بودیم که به معنای حرکت صعودی قوی آن است. با ادامه این روند اولین هدف مشخص شده ۰.۸۳ دلار است و هدف بعدی آن ۱.۳ دلار است. این اهداف کوتاه‌مدت ریپل هستند.

بنا به گفته این تحلیلگر، زمانی که ریپل بتواند خط روند ۱.۳ دلار را بشکند، آنگاه به سمت هدف ۲.۸ دلار حرکت می‌کند. آخرین باری که ریپل این قیمت را لمس کرد، سال ۲۰۱۸ بود. تحلیل‌ها به این اعداد و ارقام محدود نمی‌شوند، بلکه وی هدف بلندپروازانه ۵.۵ دلار را به‌عنوان هدف نهایی ارز ریپل پیش‌بینی می‌کند.

آیا ریپل ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

ریپل از سال ۲۰۲۰ به دلیل شکایتی که کمیسیون اوراق بهادار آمریکا SEC علیه این پروژه کرده بود، در مرکز توجه عموم معامله‌گران بود. این شرکت متهم به فروش سهام غیرقانونی خود از طریق ICO بود، موردی که ریپل آن را رد می‌کند و ادعا دارد که همواره ارز دیجیتال به کاربران فروخته است و اصلاً دارایی آنها اوراق بهادار نبوده است.

پس از جدال چندساله، حالا قاضی فدرال در این پرونده به نفع ریپل رأی داد که یک پیروزی بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شود. پس از انتشار این خبر، قیمت ریپل ۱۰۰ درصد افزایش یافت و تقریباً به یک دلار رسید. حالا تمامی شرایط برای رشد ریپل و ثبت رکوردهای جدید برای این توکن فراهم شده است.

جمع‌بندی

ریپل یک شبکه محبوب و پیشرفته است و از لحاظ قیمت نیز چشم‌انداز روشنی دارد. در این میان رقبایی وجود دارند که خدمات ریپل را ارائه می‌دهند. کاربردهای گسترده ریپل موجب محبوبیت آن در بخش‌های مختلف جامعه شده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال بسیار منطقی به نظر می‌رسد.

این مقاله توصیه سرمایه‌گذاری نیست. به یاد داشته باشید قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا هر ارز دیجیتالی برای سرمایه‌گذاری مناسب است یا خیر، تحقیقات خود را انجام دهید.

 

این محتوا توسط آگهی دهنده نگارش شده است. سایت ریزی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
منتشر شده در: ۲۰۲۴/۱/۵،‏ ۲۱:۴۹